Ministerin tiedot

Saalasti, Kerttu

688

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 21.9.1907 Nivala
Ammatti ja koulutus: Agronomi, lääketieteen ja kirurgian tohtori, opetusneuvos, maanviljelijä.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
41. Sukselainen
27.5.1957 - 29.11.1957 Opetusministeri Maalaisliitto 187
39. Kekkonen V
20.10.1954 - 3.3.1956 Opetusministeri Maalaisliitto 501
Yhteensä 688

21.5.2019 22.45. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.