Ministerin tiedot

Serlachius, Eric Johan

1097

Ministeripäivät

Syntymäaika ja -paikka: 17.5.1884 Viipuri

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
20. Kivimäki
27.2.1933 - 28.2.1936 Oikeusministeri RKP 1097
Yhteensä 1097

1.6.2020 6.30. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.