Ministerin tiedot

Sumu, Toimi Aku

261

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 9.4.1907 Helsinki

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
42. von Fieandt
29.11.1957 - 28.2.1958 Kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeri ammatti/virkamies 92
38. Törngren
7.5.1954 - 20.10.1954 Ministeri sosiaaliministeriössä SDP 167
5.5.1954 - 20.10.1954 Ministeri kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeriössä SDP 169
Yhteensä 261

22.11.2019 14.49. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.