Ministerin tiedot

Tallgren, Carl Olof Kristian

472

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 28.1.1927 Turku

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
53. Karjalainen II
15.7.1970 - 29.10.1971 Valtiovarainministeri RKP 472
Yhteensä 472

15.11.2019 4.23. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.