Ministerin tiedot

Kiviniemi, Mari Johanna

1709

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 27.9.1968 Seinäjoki
Ammatti ja koulutus: Valtiotieteen maisteri.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
71. Kiviniemi
22.6.2010 - 22.6.2011 Pääministeri Keskusta 366
70. Vanhanen II
19.4.2007 - 1.1.2008 Ministeri sisäasiainministeriössä Keskusta 258
19.4.2007 - 22.6.2010 Hallinto- ja kuntaministeri Keskusta 1161
69. Vanhanen
2.9.2005 - 3.3.2006 Ministeri valtioneuvoston kansliassa Keskusta 183
2.9.2005 - 3.3.2006 Ulkomaankauppa- ja kehitysministeri Keskusta 183
Yhteensä 1709

Avustajuudet

Hallitus ja aika Ministeri Tehtävä
69. Vanhanen
1.8.2004 - 2.9.2005 Vanhanen, Matti Taneli Pääministerin talouspoliittinen neuvonantaja

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Valtiosihteeri Hallitus Aika Tehtävä
Rossi, Mika 71. Kiviniemi 22.6.2010 - 22.6.2011 Pääministerin valtiosihteeri
Rossi, Mika 70. Vanhanen II 1.10.2009 - 22.6.2010 Hallinto- ja kuntaministerin valtiosihteeri
Reina, Timo 70. Vanhanen II 1.5.2007 - 30.9.2009 Hallinto- ja kuntaministerin valtiosihteeri
Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Kokko, Mari 71. Kiviniemi 1.6.2011 - 22.6.2011 Pääministerin poliittinen erityisavustaja
Vimpari, Anna-Mari 71. Kiviniemi 21.2.2011 - 30.4.2011 Pääministerin EU-asioiden neuvonantaja
Peisa, Jyrki 71. Kiviniemi 4.10.2010 - 22.6.2011 Pääministerin talouspoliittinen neuvonantaja
Vänskä, Antti 71. Kiviniemi 1.8.2010 - 22.6.2011 Kansainvälisten asioiden neuvonantaja
Kokko, Mari 71. Kiviniemi 23.6.2010 - 31.5.2011 Pääministerin erityisavustaja (eduskunta-asiat)
Saarikko, Annika 71. Kiviniemi 23.6.2010 - 19.4.2011 Pääministerin erityisavustaja
Hamilo, Esko 71. Kiviniemi 22.6.2010 - 31.7.2010 Ulkoasioiden alivaltiosihteeri
Ihanus, Jukka 71. Kiviniemi 22.6.2010 - 31.5.2011 Pääministerin poliittinen erityisavustaja
Kalli, Eeva 71. Kiviniemi 22.6.2010 - 20.2.2011 Pääministerin EU-asioiden neuvonantaja
Kuisma, Juha 71. Kiviniemi 22.6.2010 - 30.9.2010 Pääministerin talouspoliittinen neuvonantaja
Kokko, Mari 70. Vanhanen II 11.1.2010 - 22.6.2010 Hallinto- ja kuntaministerin erityisavustaja
Karvonen, Tatja 70. Vanhanen II 1.1.2009 - 10.1.2010 Hallinto- ja kuntaministerin erityisavustaja
Vimpari, Anna-Mari 70. Vanhanen II 19.4.2007 - 31.12.2008 Hallinto- ja kuntaministerin erityisavustaja
Haapiainen, Jari 69. Vanhanen 2.9.2005 - 3.3.2006 Ulkomaankauppa- ja kehitysministerin lehdistöavustaja
Mäki, Satu 69. Vanhanen 2.9.2005 - 3.3.2006 Ulkomaankauppa- ja kehitysministerin erityisavustaja

18.1.2019 10.31. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.