Ministerin tiedot

Haatainen, Tuula Irmeli

1464

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 11.2.1960 Tuusniemi
Ammatti ja koulutus: Kansanedustaja. Sairaanhoitaja, valtiotieteen maisteri.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
69. Vanhanen
23.9.2005 - 19.4.2007 Sosiaali- ja terveysministeri SDP 574
24.6.2003 - 23.9.2005 Opetusministeri SDP 823
68. Jäätteenmäki
17.4.2003 - 24.6.2003 Opetusministeri SDP 69
Yhteensä 1464

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Valtiosihteeri Hallitus Aika Tehtävä
Kostiainen, Leila 69. Vanhanen 23.9.2005 - 19.4.2007 Sosiaali- ja terveysministerin valtiosihteeri
Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Norrmén, Kimmo 69. Vanhanen 1.4.2006 - 30.4.2007 Sosiaali- ja terveysministerin erityisavustaja
Kainulainen, Ismo 69. Vanhanen 23.9.2005 - 31.3.2006 Sosiaali- ja terveysministerin erityisavustaja
Vuorenkoski, Vesa 69. Vanhanen 3.1.2005 - 23.9.2005 Opetusministerin erityisavustaja
Shemeikka, Tero 69. Vanhanen 22.3.2004 - 23.9.2005 Opetusministerin erityisavustaja
Feldt-Ranta, Maarit 69. Vanhanen 24.6.2003 - 22.3.2004 Opetusministerin erityisavustaja
Feldt-Ranta, Maarit 68. Jäätteenmäki 28.4.2003 - 24.6.2003 Opetusministerin erityisavustaja

18.1.2019 3.58. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.