Ministerin tiedot

Haapasalo, Kalervo Feliks

472

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 19.6.1912 Sortavala

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
53. Karjalainen II
26.3.1971 - 29.10.1971 Liikenneministeri SDP 218
15.7.1970 - 26.3.1971 Ministeri kauppa- ja teollisuusministeriössä SDP 255
Yhteensä 472

15.11.2019 5.20. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.