Ministerin tiedot

Lilius, Frans Oskar

577

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 15.4.1871 Kangasala
Ammatti ja koulutus: Lakimies, oikeusneuvos, senaattori.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
12. Tulenheimo
31.3.1925 - 31.12.1925 Oikeusministeri ammatti/virkamies 276
10. Cajander II
18.1.1924 - 31.5.1924 Oikeusministeri ammatti/virkamies 135
8. Cajander
2.6.1922 - 14.11.1922 Oikeusministeri ammatti/virkamies 166
Yhteensä 577

26.8.2019 1.8. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.