Ministerin tiedot

Högström, Sven Axel

926

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 8.10.1908 Hanko

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
44. Fagerholm III
29.8.1958 - 13.1.1959 Oikeusministeri RKP 138
36. Kekkonen IV
9.7.1953 - 17.11.1953 Oikeusministeri RKP 132
35. Kekkonen III
22.9.1951 - 9.7.1953 Oikeusministeri RKP 657
Yhteensä 926

12.12.2019 21.57. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.