Ministerin tiedot

Aura, Jalo

775

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 20.8.1886 Kotka

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
29. Paasikivi II
17.11.1944 - 17.4.1945 Ministeri kansanhuoltoministeriössä SDP 152
28. Castren U.
21.9.1944 - 17.11.1944 Ministeri kansanhuoltoministeriössä SDP 58
27. Hackzell
8.8.1944 - 21.9.1944 Ministeri kansanhuoltoministeriössä SDP 45
26. Linkomies
5.3.1943 - 8.8.1944 Ministeri kansanhuoltoministeriössä SDP 523
Yhteensä 775

17.11.2019 22.34. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.