Ministerin tiedot

Kalavainen, Meeri Sirkka

472

Ministeripäivät

Syntymäaika ja -paikka: 27.4.1918 Dubrovka

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
53. Karjalainen II
15.7.1970 - 29.10.1971 Ministeri opetusministeriössä SDP 472
Yhteensä 472

8.4.2020 17.36. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.