Ministerin tiedot

Ahmavaara, Kaarlo Arvi Eliel

300

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 13.8.1886 Ii

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
22. Cajander III
18.3.1937 - 11.1.1938 Oikeusministeri ammatti/virkamies 300
Yhteensä 300

15.11.2019 13.22. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.