Ministerin tiedot

Itälä, Ville Heimo Antero

959

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 10.5.1959 Luumäki

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
67. Lipponen II
31.8.2001 - 17.4.2003 Pääministerin sijainen Kokoomus 595
1.9.2000 - 17.4.2003 Sisäasiainministeri Kokoomus 959
Yhteensä 959

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Orpo, Antti Petteri 67. Lipponen II 1.1.2002 - 17.4.2003 Sisäasiainministerin erityisavustaja
Mickelsson, Max 67. Lipponen II 16.7.2001 - 17.4.2003 Sisäasiainministerin erityisavustaja
Salmi, Ilkka 67. Lipponen II 1.5.2001 - 1.1.2002 Sisäministerin erityisavustaja
Komsi, Pauli 67. Lipponen II 1.1.2001 - 30.4.2001 Sisäasiainministerin erityisavustaja
Jaskari, Harri 67. Lipponen II 1.9.2000 - 31.12.2000 Sisäasiainministerin erityisavustaja

15.11.2019 5.33. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.