Ministerin tiedot

Tiainen, Johannes

1338

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 9.2.1914 Sortavala

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
40. Fagerholm II
5.3.1956 - 27.5.1957 Ministeri sosiaaliministeriössä SDP 449
3.3.1956 - 27.5.1957 Ministeri kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeriössä SDP 451
39. Kekkonen V
22.10.1954 - 3.3.1956 Ministeri sosiaaliministeriössä SDP 499
20.10.1954 - 3.3.1956 Ministeri kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeriössä SDP 501
38. Törngren
5.5.1954 - 20.10.1954 Ministeri maatalousministeriössä SDP 169
35. Kekkonen III
3.12.1952 - 9.7.1953 Ministeri maatalousministeriössä SDP 219
Yhteensä 1338

21.11.2019 11.16. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.