Ministerin tiedot

Tiekso, Anna-Liisa

1039

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 14.3.1929 Kemin mlk.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
53. Karjalainen II
15.7.1970 - 26.3.1971 Sosiaali- ja terveysministeri SKDL 255
51. Koivisto
22.3.1968 - 14.5.1970 Sosiaaliministeri SKDL 784
Yhteensä 1039

22.11.2019 14.42. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.