Ministerin tiedot

Toivonen, Onni Kustaa

597

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 18.3.1894 Pori
Ammatti ja koulutus: Johtaja.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
32. Fagerholm
11.11.1949 - 17.3.1950 Ministeri kauppa- ja teollisuusministeriössä SDP 127
29.7.1948 - 17.3.1950 Kansanhuoltoministeri SDP 597
Yhteensä 597

17.7.2019 17.32. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.