Ministerin tiedot

Lehtosalo, Pauli

1313

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 18.12.1910 Vehkalahti
Ammatti ja koulutus: Hallitusneuvos, kansliapäällikkö.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
46. Miettunen
25.8.1961 - 13.4.1962 Ministeri kauppa- ja teollisuusministeriössä Maalaisliitto 232
14.7.1961 - 13.4.1962 Oikeusministeri Maalaisliitto 274
45. Sukselainen II
14.4.1961 - 14.7.1961 Oikeusministeri Maalaisliitto 92
29.9.1959 - 14.7.1961 Ministeri kauppa- ja teollisuusministeriössä Maalaisliitto 655
13.1.1959 - 14.4.1961 Ministeri valtiovarainministeriössä Maalaisliitto 823
43. Kuuskoski
26.4.1958 - 29.8.1958 Maatalousministeri ammatti/virkamies 126
Yhteensä 1313

24.5.2019 8.0. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.