Ministerin tiedot

Ryhtä, Niilo Mikael

1398

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 26.9.1906 Tammela
Ammatti ja koulutus: Maaherra, agrologi, rajaseutukonsulentti.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
50. Paasio
27.5.1966 - 31.8.1967 Ministeri kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeriössä Keskusta 462
49. Virolainen
12.9.1964 - 27.5.1966 Sisäasiainministeri Keskusta 623
47. Karjalainen
8.2.1963 - 18.12.1963 Sisäasiainministeri Maalaisliitto 314
Yhteensä 1398

21.5.2019 3.48. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.