Ministerin tiedot

Manninen, Hannes

1464

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 20.12.1946 Kuusamo
Ammatti ja koulutus: Kansanedustaja, kaupunginjohtaja, kaupunkineuvos. Hallintotieteiden lisensiaatti.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
69. Vanhanen
24.6.2003 - 19.4.2007 Alue- ja kuntaministeri Keskusta 1396
24.6.2003 - 19.4.2007 Ministeri ympäristöministeriössä Keskusta 1396
68. Jäätteenmäki
17.4.2003 - 24.6.2003 Alue- ja kuntaministeri Keskusta 69
17.4.2003 - 24.6.2003 Ministeri ympäristöministeriössä Keskusta 69
Yhteensä 1464

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Valtiosihteeri Hallitus Aika Tehtävä
Mykkänen, Antti 69. Vanhanen 5.1.2005 - 19.4.2007 Alue- ja kuntaministerin valtiosihteeri
Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Holster, Raimo 69. Vanhanen 13.11.2006 - 31.3.2007 Alue- ja kuntaministerin erityisavustaja
Reina, Timo 69. Vanhanen 24.6.2003 - 12.11.2006 Alue- ja kuntaministerin erityisavustaja
Reina, Timo 68. Jäätteenmäki 28.4.2003 - 24.6.2003 Alue- ja kuntaministerin erityisavustaja

21.5.2019 4.23. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.