Ministerin tiedot

Thors, Astrid Gunilla Margareta

1526

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 6.11.1957 Helsinki

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
71. Kiviniemi
22.6.2010 - 22.6.2011 Ministeri valtioneuvoston kansliassa RKP 366
22.6.2010 - 22.6.2011 Ministeri oikeusministeriössä RKP 366
22.6.2010 - 22.6.2011 Maahanmuutto- ja eurooppaministeri RKP 366
70. Vanhanen II
19.4.2007 - 22.6.2010 Ministeri valtioneuvoston kansliassa RKP 1161
19.4.2007 - 22.6.2010 Ministeri oikeusministeriössä RKP 1161
19.4.2007 - 22.6.2010 Maahanmuutto- ja eurooppaministeri RKP 1161
19.4.2007 - 1.1.2008 Ministeri työministeriössä RKP 258
Yhteensä 1526

Avustajuudet

Hallitus ja aika Ministeri Tehtävä
66. Lipponen
8.1.1996 - 10.11.1996 Norrback, Johan Ole Ministerin UM:ssä, VNK:ssa ja KTM:ssä erityisavustaja
64. Holkeri
1.5.1987 - 28.2.1989 Norrback, Johan Ole Puolustusministerin poliittinen sihteeri
63. Sorsa IV
1.10.1986 - 30.4.1987 Taxell, Lars Evald Christoffer Oikeusministerin poliittinen sihteeri

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Raunio, Christel 71. Kiviniemi 13.6.2011 - 22.6.2011 Maahanmuutto- ja eurooppaministerin erityisavustaja
Grönqvist, Mikaela 71. Kiviniemi 1.10.2010 - 22.6.2011 Maahanmuutto- ja eurooppaministerin erityisavustaja
Bergman, Thomas 71. Kiviniemi 22.6.2010 - 22.6.2011 Maahanmuutto- ja eurooppaministerin erityisavustaja
Tammenmaa, Corinna 71. Kiviniemi 22.6.2010 - 30.9.2010 Maahanmuutto- ja eurooppaministerin erityisavustaja
Tammenmaa, Corinna 70. Vanhanen II 16.11.2009 - 22.6.2010 Maahanmuutto- ja eurooppaministerin erityisavustaja
Grönqvist, Mikaela 70. Vanhanen II 30.9.2008 - 13.11.2009 Maahanmuutto- ja eurooppaministerin erityisavustaja
Eklund, Mila 70. Vanhanen II 26.8.2008 - 29.9.2008 Maahanmuutto- ja eurooppaministerin erityisavustaja
Heikkinen, Peggy 70. Vanhanen II 1.9.2007 - 22.8.2008 Maahanmuutto- ja eurooppaministerin erityisavustaja
Bergman, Thomas 70. Vanhanen II 1.5.2007 - 22.6.2010 Maahanmuutto- ja eurooppaministerin erityisavustaja
Svenfors, Stefan 70. Vanhanen II 19.4.2007 - 31.8.2007 Maahanmuutto- ja eurooppaministerin erityisavustaja

15.11.2019 12.31. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.