Ministerin tiedot

Häkämies, Kari Pekka

1277

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 17.9.1956 Karhula
Ammatti ja koulutus: Kaupunginjohtaja. Varatuomari.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
67. Lipponen II
15.4.1999 - 1.9.2000 Sisäasiainministeri Kokoomus 506
66. Lipponen
2.2.1996 - 13.3.1998 Oikeusministeri Kokoomus 771
Yhteensä 1277

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Jaskari, Harri 67. Lipponen II 17.1.2000 - 31.8.2000 Sisäasiainministerin erityisavustaja
Sauros, Ari 67. Lipponen II 21.4.1999 - 16.1.2000 Sisäasiainministerin erityisavustaja
Mäkilä, Annaleena 66. Lipponen 7.1.1997 - 12.3.1998 Oikeusministerin erityisavustaja
Kvist, Timo 66. Lipponen 2.2.1996 - 2.1.1997 Oikeusministerin erityisavustaja

19.1.2019 7.20. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.